Imunita = zdravé zdraví

Jaká je cena koupeného „zdraví“?

A jak je takové „zdraví“ opravdu zdravé?

Dnešní pilulkové pojetí zdraví stojí na hodně šikmé ploše. Je to podobné, jako když ve středověku nesli hodnostáře lesem. Zaplatil si nosiče, aby si neošoupal chodidla, zaplatil si zbrojnoše, kteří, když se někde něco šustlo, tasili meč a podezřelého vyrušitele zneškodnili. Co by si však počal, kdyby se v lese ocitl sám? Zabloudil by ještě dříve, než by jej první loupežnický učeň obral a vysvlékl do naha…

Podobně se v dnešní době pohodlí lidé mají tendenci spoléhat na „pilulkovou ochranku“. A stejně jako u středověkého pohlavára poznenáhlu ztrácejí svou vlastní, přirozenou schopnost orientace, schopnost se bránit, ba i schopnost (sami) chodit.

Máme vrozenou, vlastní a nadosmrti loajální gardu, zvanou imunitní systém. Jako každá armáda potřebuje řádný výcvik a disciplínu. Jinak zleniví a začne spoléhat na spřátelená vojska, co se o případný problém postarají, a pokud se na obzoru objeví nepřátelská helma, nejprve dohrají partičku kostek, než začnou hledat pohozené halapartny.
První cenou za kupované „zdraví“ je – pokles imunity.

To zdaleka není všechno. Mrkněte na jakýkoliv lék, jeho příbalový leták a dlouhý seznam nežádoucích účinků. Co to jsou ony nežádoucí účinky? To je sem tam nějaký záškodník či tyran v týlu naší armády: jeden prodává armádní oves a koně pak hladoví, druhý sype popel do jídla vojákům, třetí vábí potkany do stanů a další kazisvět zužuje mosty a zapisuje falešné údaje do velitelských map. Naše armáda sice tuší, že tu něco nehraje, ale nemá dostatek sil pročistit zázemí a kolikrát ani nemá znalosti, protože někteří pilulkoví záškodníci-imigranti jsou velmi dobře maskovaní a místnímu obyvatelstvu docela neznámí.
Druhou cenou je odčerpávání vlastní energie bojem s nežádoucími účinky léků.

I toto není všechno. Loupežníci, jichž je plné okolí a každý les, jsou velmi vynalézaví a lstiví. Často mění převleky, taktiku, místa, kde se shromažďují a místa, odkud útočí.  Jsou i tací, co se vydávají za naše vlastní vojáky, spřátelené síly či obchodníky, a nerozpoznáni pak důvěřivci vrazí kudlu do zad. Vtip je v tom, že spřátelené armády, tzn. léky, se cvičí na jiném kontinentě, a popis převlečených loupežníků a jejich chování k nim dorazí pozdě – až po mnoha prohraných bitvách. Jakožto cizinci se po našem území pohybují jako detektiv s obrázkem podezřelého – každého, na koho popis nesedí, nechá volně projít.
Ve výsledku naší vlastní armádě, která se účastní manévrů a bitev jen sporadicky, schopnost adaptace klesá! Zde je skryta třetí cena za pohodlí!
V praxi se to projevuje například jako rezistence vůči antibiotikům, nebo neúčinnost očkování proti klonům původních virů :(

Do čtvrtice si pohodlní často povolávají „dobré rádce“ a „kouzelníky“. Mluvíme o lécích potlačujících příznaky nebo bolest. Co byste udělali s kulišáky, kteří, když bdělá stráž hlásí podezřelý kouř na obzoru, nebo se přižene uřícená hlídka s výkřikem „Poplach, napadli pravé křídlo!“, tito „rádci“ šeptají králi do ucha, že to s tím kouřem není tak zlé, jak se zdá, a hlídce nacpou do pusy roubík?!
Přesně to děláme, když užíváme léky proti chronickým příznakům a bolesti. Je na místě užít pomáhající  nebo tišící prostředek při úrazu, operaci a jiných kritických stavech. Reagovat však na každou banalitu, nebo na opakované potíže (pouze) prášky, za to platíme čtvrtou cenu – ztráta soudnosti (nejen) imunitního systému.

Co dělat s touto zapeklitou situací?
Povolat opět do první linie vlastní vojska a vedení svěřit svým nejlepším generálům! Perfektně znají terén, nás samotné, a když jim dáme důvěru (a proviant), jsou takřka neporazitelní!

Trénujte svou zdravotní gardu!
Jak? Pohybem, přiměřenou zátěží, otužováním, cvičením, pozitivní myslí.
Zásobujte příkladně své vojsko (i dělníky a farmáře)!
Jak? Kde lze, vybírejte zdravější alternativu stravy (i když zrovna to vedle možná více voní :)  ), jezte jen přiměřeně, doplňujte dnešní „prázdnou“ stravu“ ověřenými potravinovými doplňky, nezatěžujte čistící četu přemírou odpadů ze zbytečných hodů :) Dýchejte! – to je samostatná kapitola :) , o práně a o energii pro každou buňku těla.
Zvedněte kondici svých buněk!
Jak? Sejměte z nich přebytečnou zátěž. Zbavte se stresu a odložte starosti, nakolik jen jde. Není to o lhostejnosti a apatii, nýbrž o tom, že je zbytečné tahat „na hrbu“ to, co zrovna neřešíte a možnost vyřešit nemáte. Zbavte se škodlivých návyků. Dýchejte! – i tím se zbavujeme odžitého balastu :)

Takovýto přístup je zdravý dvojnásob – zdraví posiluje jak v dohledné době, tak i v dlouhodobém horizontu. A navíc – většinou to vyjde levnější než léky (!) , nepočítaje ušetřený čas a peníze za nemocenské. A nemluvě o zvýšené kvalitě a komfortu života!

Lékárny jsou na každém rohu, a mají jednu z nejdelších otevíracích dob. Farmaceutický průmysl je na přední příčce ziskovosti spolu se zbrojním a petrochemickým. Nejde o to jim vyhlásit válku, nebo se k nim ostentativně otočit zády. Lepší volbou je zapojit rozum, vymanit se z hypnózy reklam a využívat dobrodiní lékařské vědy 21.století tehdy, když je opravdu zapotřebí. Na základě vlastního vědomého rozhodnutí, nikoli pod vlivem „tak se to dělá“ nebo již pouze vedeni vlastním (zlo)zvykem.

Na této ozdravné cestě jsme několik desítek let a rádi se podělíme o své zkušenosti. Individuálně, na míru. Nesuplujeme doktory, pomáháme k tomu, abychom je potřebovali co nejméně…

Martin & Anička

Jak často spoléháte na sebeléčící schopnosti sebe sama?

  1. Minimálně 28
  2. Málokdy 26
  3. Často 23
  4. Skoro vždy 22

Místo pro váš názor:

Rychlý kontakt

Květná 681/8
742 35 Odry

annabrazdilova@email.cz

+420 604 845 023

www.centrum3p.cz

www.facebook.com

ahojrobotetajny kod je